anima-przedszkole-ksiazka-napis-dlugi
anima-przedszkole-ksiazka-napis-dlugi

Uroczystości i wydarzenia

ROK SZKOLNY 2020/2021

KARTKA ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA Z PRZEDSZKOLA GMINNEGO W WIDZEWIE

 

KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY

Przedświąteczny tydzień dla przedszkolaków  stanął  pod znakiem wytężonej pracy.  Dzieci zaangażowały się w samodzielne  wykonanie  kartek świątecznych dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy  w Ksawerowie.
Autorzy tych miłych upominków, wykazali się kreatywnością, wrażliwością, chęcią niesienia pomocy i sprawiania radości innym. Wykonanie kartek świątecznych, było doskonałą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat relacji międzypokoleniowych  i okazanie   szacunku  i  pamięci  dla osób starszych i samotnych.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu, nie zapomniał również o przedszkolakach z Gminnego przedszkola w Widzewie. Drugiego grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał  do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci śpiewały piosenkę „Dzyń, Dzyń, Święty Mikołaju”, klejąc piękny łańcuch na choinkę przedszkolną. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, widząc Mikołaja na tarasie ogrodu przedszkolnego. Oprócz worka prezentów przywiózł ze sobą również uśmiech i radość. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości.

Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju święty

1. Siedzę cichuteńko, patrzę za okienko
Poruszyły się zasłonki.
Chyba już go widzę, chyba już go słyszę
Zadźwięczały jego sanek dzwonki.
/:Dzyń, dzyń, dzyń:/, Mikołaju Św.
/:Dzyń, dzyń, dzyń:/, Przynieś nam prezenty!
2. A co to? A co to?
A kto to? A kto to? Nasz Mikołaj już się zbliża.
Chyba już go widzę, chyba już go słyszę
Zadźwięczały jego sanek dzwonki.
/:Dzyń, dzyń, dzyń:/, Mikołaju Św.
/:Dzyń, dzyń, dzyń:/, Przynieś nam prezenty!

Tenis z Mikołajem

MAGICZNE ANDRZEJKI

W dniu 30 listopada 2020r. dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i czarów. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Atrakcjami spotkania były wróżby oraz konkursy, tj. wróżenie z butów, lanie wosku, losowanie butelką zawodu, jaki dzieci będą wykonywać w przyszłości. Wróżki zaprosiły wszystkie dzieci do magicznej  kuli, aby każdy maluch mógł poczuć magię wróżb. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

BAL JESIENI

18 listopada  był dla nas wyjątkowym i radosnym dniem, ponieważ odbył się Bal Jesieni. Dzieci ubrane były w jesienne kolory i stroje.  Grzybki, lisek, wiewiórka, niedźwiadek, wilk, zajączki, panie jesień, dynia, żabki, jabłuszko i inne przecudne stroje królowały tego dnia w naszym przedszkolu. Dzieci bawiły się, śpiewały piosenki i tańczyły.
Zdarzenia z tego cudownego dnia z pewnością pozostaną na długo w pamięci naszych kochanych Przedszkolaków.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

KOLOROWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

07.10.2020r. w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo i jesienie z okazji „Kolorowego Dnia”. Przedszkolaki z grupy „Motylków” oraz „Delfinków” przyszły ubrane do przedszkola we wszystkie kolory pięknej jesieni. Dzieci tego dnia miały okazję doświadczyć ciekawych eksperymentów takich jak: „Wulkan”, „Tęcza ze Skittles ”, „Znikająca woda” i zabarwianie mleka kolorowymi farbami . Eksperymenty te dostarczyły dzieciom zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznały i odkryły oraz samodzielnie doszły do pewnych wniosków. W tym dniu nie zabrakło również zabaw i tańców przy muzyce i animacji z chustą animacyjną . Na zakończenie dzieci malowały jesienne liście specjalną piankową farbą, które same wykonały przy pomocy pianki do golenia, kleju i farby.
Był to dzień pełen wrażeń, a uśmiech na twarzach dzieci świadczył, że ciekawie i wesoło spędziły czas.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Wszystkie dzieci, tego ważnego dla nas Polaków dnia, ubrane były w odświętne stroje, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych.
Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia dzieciom krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przyjmując dumnie postawę „na baczność” odśpiewaliśmy hymn Polski: „Mazurek Dąbrowskiego”, recytowaliśmy także wiersze patriotyczne.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach od najmłodszych lat uczymy się patriotyzmu oraz kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka odbyło się 28.09.2020r. W tym roku uroczystość była wyjątkowa, ponieważ  pierwszy raz pasowane były wszystkie dzieci:

Motylki, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę- na  przedszkolaka,

Przedszkolaki już uczęszczające – na średniaka,

Delfinki – na starszaka.

Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka”  dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był koncert muzyczny pt: „Witaj przedszkole-na wesoło”, który odbył się na tarasie przedszkolnym .Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Było to święto całego przedszkola.

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w przedszkolu odbyło się inaczej niż zwykle, nie było występów dzieci. Za to wszyscy mogli powspominać występy z poprzednich lat w postaci filmu, wysłuchać życzeń i podziękowań. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w przedszkolu odbyło się inaczej niż zwykle, nie było występów dzieci. Za to wszyscy mogli powspominać występy z poprzednich lat w postaci filmu, wysłuchać życzeń i podziękowań. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

czytaj dalej…

WALENTYNKI

W piątek 14 lutego 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynki”. Wszyscy, włącznie z naszymi paniami, ubrani byliśmy na czerwono. Z tej okazji udekorowaliśmy także salę i szatnię serduszkami oraz balonami w kształcie serca. Zapoznaliśmy się również z tradycją „Walentynek” oraz dowiedzieliśmy się, kto jest patronem zakochanych. czytaj dalej…

BAL KARNAWAŁOWY

05.02.2020 r. był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Jak co roku odbył się „Bal karnawałowy”. Wszyscy byliśmy przebrani w piękne stroje, nie zabrakło policjantów, biedroneczek, wróżek, piesków, kowbojów, księżniczek. Było bardzo kolorowo i wesoło. Wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych i tańcach. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Już nie możemy doczekać się kolejnego balu!

karnawał 2019 karnawał 2019

Mikołajki

05.12.2019r. świętowaliśmy „Mikołajki” w teatrze Piccolo w Łodzi, oglądając spektakl pt. „Doktor Nieboli”. Po wspaniałym spektaklu braliśmy udział w licznych konkursach, w nagrodę otrzymywaliśmy kolorowe balony. Czekała na nas także miła niespodzianka… Do teatru zawitał Święty Mikołaj. Wiadomo, że każdy z nas uwielbia dostawać prezenty, dlatego też bardzo ucieszyliśmy się na jego widok.

W ostatnim czasie staraliśmy się wszyscy swoim zachowaniem zasłużyć na prezent, Św. Mikołaj dobrze o tym wiedział, dlatego zostawił nam paczki z upominkami. Mieliśmy także okazję pozować do zdjęcia z hojnym i szczodrym bohaterem wszystkich dzieci. Św. Mikołaju, do zobaczenia za rok.

Projekt ,,Magiczna moc bajek”

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY

Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój ,kształcenie ,zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Przedszkolaki z naszego przedszkola od października biorą udział w projekcie realizując działania z każdego modułu proponowanego na dany miesiąc. czytaj dalej…

Andrzejki

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

27 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ odbyły się czarodziejskie Andrzejki.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków i oczywiście lana wosku .Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była wspaniała a przy okazji dzieci poznały polską wspaniałą tradycję.

andrzejki 2019

 

PROJEKT „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych  u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów. W ramach projektu przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielkami w każdym miesiącu wykonują szereg działań min. wykonywały kartki dla bohaterów II wojny światowej, uczyły się piosenek i inscenizacji o tematyce patriotycznej, kisiły ogórki, wykonywały jesienne cudaki z warzyw, poznawały okolice. czytaj dalej…

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 22.11.2019 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od zaśpiewania hymnu Pluszowego Misia . Dzieciaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, oraz wiersz „Miś” J. Brzechwy. Bawiły się przy piosence „Ja jestem niedźwiadek” Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Motylki lepiły swoich misiowych ulubieńców z plasteliny a Delfinki z kół dużych i małych  skomponowały dużego misia  Teodora .Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły w ZUMBOWEJ  DYSKOTECE „Pluszowego Misia”. czytaj dalej…

Święto Niepodległości połączone z pasowaniem

08.11.2019 R. W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ PASOWANIE. PRZEDSZKOLAKI WSPÓLNIE Z RODZICAMI ODŚPIEWAŁY RÓWNO  HYMN POLSKI „MAZUREK DĄBROWSKIEGO”, ZATAŃCZYŁY TAŃCE LUDOWE I DUMNIE PREZENTOWAŁY FLAGĘ POLSKI. NOWO PRZYJĘTE W TYM ROKU DZIECI ZOSTAŁY PRZEPASANE PRZEZ PANIĄ DYREKTOR MAŁGORZATĘ TOKARCZYK I TYM SAMYM PRZYJĘTE W POCZET PRZEDSZKOLAKÓW. TEGO DNIA WSZYSTKIE DZIECI OTRZYMAŁY W PREZENCIE DYPLOMY ORAZ KSIĄŻECZKI.