Uroczystości i wydarzenia

WALENTYNKI

W piątek 14 lutego 2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynki”. Wszyscy, włącznie z naszymi paniami, ubrani byliśmy na czerwono. Z tej okazji udekorowaliśmy także salę i szatnię serduszkami oraz balonami w kształcie serca. Zapoznaliśmy się również z tradycją „Walentynek” oraz dowiedzieliśmy się, kto jest patronem zakochanych. czytaj dalej…

BAL KARNAWAŁOWY

05.02.2020r. był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Jak co roku odbył się „Bal karnawałowy”. Wszyscy byliśmy przebrani w piękne stroje, nie zabrakło policjantów, biedroneczek, wróżek, piesków, kowbojów, księżniczek. Było bardzo kolorowo i wesoło. Wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych i tańcach. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Już nie możemy doczekać się kolejnego balu!

karnawał 2019 karnawał 2019

Mikołajki

05.12.2019r. świętowaliśmy „Mikołajki” w teatrze Piccolo w Łodzi, oglądając spektakl pt. „Doktor Nieboli”. Po wspaniałym spektaklu braliśmy udział w licznych konkursach, w nagrodę otrzymywaliśmy kolorowe balony. Czekała na nas także miła niespodzianka… Do teatru zawitał Święty Mikołaj. Wiadomo, że każdy z nas uwielbia dostawać prezenty, dlatego też bardzo ucieszyliśmy się na jego widok. czytaj dalej…

Projekt ,,Magiczna moc bajek”

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY

„MAGICZNA MOC BAJEK „

Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój ,kształcenie ,zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Przedszkolaki z naszego przedszkola od października biorą udział w projekcie realizując działania z każdego modułu proponowanego na dany miesiąc. czytaj dalej…

Andrzejki

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

27 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ odbyły się czarodziejskie Andrzejki.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków i oczywiście lana wosku .Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była wspaniała a przy okazji dzieci poznały polską wspaniałą tradycję.

andrzejki 2019

 

PROJEKT „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych  u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów. W ramach projektu przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielkami w każdym miesiącu wykonują szereg działań min. wykonywały kartki dla bohaterów II wojny światowej, uczyły się piosenek i inscenizacji o tematyce patriotycznej, kisiły ogórki, wykonywały jesienne cudaki z warzyw, poznawały okolice. czytaj dalej…

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 22.11.2019 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od zaśpiewania hymnu Pluszowego Misia . Dzieciaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, oraz wiersz „Miś” J. Brzechwy. Bawiły się przy piosence „Ja jestem niedźwiadek” Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Motylki lepiły swoich misiowych ulubieńców z plasteliny a Delfinki z kół dużych i małych  skomponowały dużego misia  Teodora .Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły w ZUMBOWEJ  DYSKOTECE „Pluszowego Misia”. czytaj dalej…

Święto Niepodległości połączone z pasowaniem

08.11.2019 R. W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ PASOWANIE. PRZEDSZKOLAKI WSPÓLNIE Z RODZICAMI ODŚPIEWAŁY RÓWNO  HYMN POLSKI „MAZUREK DĄBROWSKIEGO”, ZATAŃCZYŁY TAŃCE LUDOWE I DUMNIE PREZENTOWAŁY FLAGĘ POLSKI. NOWO PRZYJĘTE W TYM ROKU DZIECI ZOSTAŁY PRZEPASANE PRZEZ PANIĄ DYREKTOR MAŁGORZATĘ TOKARCZYK I TYM SAMYM PRZYJĘTE W POCZET PRZEDSZKOLAKÓW. TEGO DNIA WSZYSTKIE DZIECI OTRZYMAŁY W PREZENCIE DYPLOMY ORAZ KSIĄŻECZKI.

Zapalenie zniczy

Dnia 31.10.2019 r. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Widzewie wybrały się na pieszą wycieczkę. Celem wycieczki było odwiedzenie pomnika partyzantów bohaterów II wojny światowej. Przedszkolaki zapaliły znicze oraz pomodliły się pod pomnikiem partyzantów.