anima-przedszkole-ksiazka-napis
anima-przedszkole-ksiazka-napis

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu, nie zapomniał również o przedszkolakach z Gminnego przedszkola w Widzewie. Drugiego grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci śpiewały piosenkę „Dzyń, Dzyń, Święty Mikołaju”, klejąc piękny łańcuch na choinkę przedszkolną. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, widząc Mikołaja na tarasie ogrodu przedszkolnego. Oprócz worka prezentów przywiózł ze sobą również uśmiech i radość. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości.

Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju święty

mikolaj-ho-ho1.

Siedzę cichuteńko, patrzę za okienko
Poruszyły się zasłonki.
Chyba już go widzę, chyba już go słyszę
Zadźwięczały jego sanek dzwonki.
/:Dzyń, dzyń, dzyń:/, Mikołaju Św.
/:Dzyń, dzyń, dzyń:/, Przynieś nam prezenty!

2.

A co to? A co to?
A kto to? A kto to? Nasz Mikołaj już się zbliża.
Chyba już go widzę, chyba już go słyszę
Zadźwięczały jego sanek dzwonki.
/:Dzyń, dzyń, dzyń:/, Mikołaju Św.
/:Dzyń, dzyń, dzyń:/, Przynieś nam prezenty!