anima-przedszkole-ksiazka-napis
anima-przedszkole-ksiazka-napis

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny wypadł w tym roku w niedzielę, dlatego nasze przedszkolaki postanowiły, że powitają Wiosnę trochę wcześniej,
czyli w piątek – 19 marca. Mimo zabaw, prac i śpiewania piosenek związanych z tematyką wiosenną, najbardziej oczekiwaną częścią dnia był spacer, podczas którego żegnaliśmy zimę i  witaliśmy wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Przedszkolaki grały przy tym głośno na instrumentach, aby „odstraszyć” zimę. Następnie, jak zwyczaj nakazuje, nasza (wykonana jedynie z ekologicznych materiałów) Marzanna została spalona. Następnie w radosnych nastrojach śpiewaliśmy głośno piosenki o Wiośnie, aby przybyła do nas jak najszybciej.

Jesteśmy pewni, że dzięki staraniom naszych wspaniałych przedszkolaków Wiosna zawita do nas na dobre.