anima-przedszkole-ksiazka-napis-dlugi
anima-przedszkole-ksiazka-napis-dlugi

KINO SFERYCZNE- „POLARIS. TAJEMNICA NOCY POLARNEJ”.

03.03.2023r. Delfinki i Motylki odwiedziły kino sferyczne, i obejrzały film pt. ” Polaris. Tajemnica Nocy Polarnej”. James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę. Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego. Zapraszamy na fotorelację.