anima-przedszkole-ksiazka-napis
anima-przedszkole-ksiazka-napis

DNI BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI

    W dniach 23.05. – 25.05.2022r. odbyły się DNI BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI 2022 „ W świecie emocji”. Pierwszego dnia nasze przedszkolaki uczyły się piosenki pt.”Jestem sobie przedszkolaczek”, która jest hymnem Bezpiecznych Przedszkoli; wykonały chorągiewki z logo Bezpiecznego Przedszkolaka; brały udział w zabawach i zajęciach dotyczących podstawowych emocji; uczestniczyły także w zabawach
i grach relaksacyjnych.

Drugiego dnia wszystkie dzieci oraz Panie przyszły do przedszkola w żółtych strojach, które symbolizować miały Radość, której to poświęcony został ten dzień. Odbył się przemarsz z dziećmi po okolicy naszego przedszkola, podczas którego dzieci rozdawały przechodniom ordery uśmiechu .

Tego dnia miała także miejsce akcja pod nazwą „Jestem bezpieczny – jeżdżę w foteliku” z udziałem Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Policjanci sprawdzali, czy dzieci są bezpiecznie dowożone do przedszkola w fotelikach, z zapiętymi pasami.

Trzeciego dnia odbyły się zajęcia plastyczne pod hasłem: „W Świecie Emocji”. Przedszkolaki obejrzały także bajkę edukacyjną o emocjach .